Rama nxjerr videon, çfarë u zbulua në gërmimet e gazsjellësit TAP/ Video

Rama nxjerr videon, çfarë u zbulua në gërmimet e gazsjellësit TAP/ Video

Gërmimet e TAP

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka uruar mirëmëngjesin ndjekësve të tij, me një video të xhiruar nga gërmimet arkeologjike që kryhen për gazsjellësin e TAP.

Në videon e postuar prej Ramës duket siti arkeologjik, ku sipas kryeministrit ndodhen edhe 100 arkeologë që po nxjerrin në dritë objekete të tri epokave të ndryshme, ku më e hershmja daton 6000 vjet para Krishtit.

Siti është vizituar edhe nga Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, e cila u shpreh se gazsjellësi TAP ishte një ndër bashkëpunimet më të mira industriale dhe që tregon në të njëjtën kohë trashëgimia kulturore dhe zhvillimi industrial i vendit nuk janë të papajtueshme.

Postimi i plotë i Ramës:

MIRËMËNGJES 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Studio Live/ Beleri foli për nënën Greqi të Himarës, Anri Bala: Takimi Rama-Mitsotakis tregoi se është kapitull i mbyllur! Kikia: Ishte i mllefosur

Studio Live/ Beleri foli për nënën Greqi të Himarës, Anri Bala: Takimi Rama-Mitsotakis tregoi se është kapitull i mbyllur! Kikia: Ishte i mllefosur