Rama: Për mandatin e tretë do kemi paketën më të madhe të investimeve në histori

 

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nëse vendi nuk do kishte përjetuar tërmetin dhe pandemisë, do të kishte shumë kantiere të hapura të aeroporteve dhe porteve të reja.

“Goditja e rëndë e tërmetit dhe pandemia na bëri që të bllokohet procesi i aeroportit të Vlorës që sot do ishim duke parë fundin e punës, ai i Sarandës do ishte në kantier dhe porti i Durrësit dhe i Vlorës të vonohen, për mandatin e tretë do kemi paketën më të madhe të investimeve në histori. Impakti në ekonomi do jetë shumë i fuqishëm në ekonominë e  gjithsecilit, dielli i këtij vendi duhet të ngrohë çdo familje dhe kjo është rruga ku ne do të vazhdojmë me shumë mund”, tha Rama.


Lajmi kryesor:

Rama për Report Tv: Bashkëpunoj me Bashën pas 25 prillit, me kushtin të ndahet nga Berisha e Meta! Kreu i PD e refuzon: S'do jesh kurrë pjesë e qeverisjes sonë


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Dritan Abazoviç e konfirmon! Mali i Zi merr pjesë në takimin e radhës të Ballkanit të Hapur