Rama poston video nga Lezha: Po çlirohet nga hija e rëndë e të kaluarës! Ka përmirësime në mjedis, infrastrukturë dhe turizëm

Me një video nga qyteti i Lezhës e ka nisur mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama.

Ky qytet shkruan Rama  ka pësuar ndryshime  duke përmirësuar mjedisin, infrastrukturën, profilin e saj turistik.

Mirëmëngjes dhe me këto pamje të ndryshimit të Lezhës që vazhdon të çlirohet nga hija e rëndë e të kaluarës, duke përmirësuar mjedisin, infrastrukturën, profilin e saj turistik, ju uroj një të diel të mbarë”, shkruan Rama.

Programi kombëtar për transformimin urban të qyteteve të vendit është shtrirë në 70 qytete dhe një prej tyre është edhe Lezha.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Toni: 20/09/2021 03:46

    Pse ske filmu edhe nga lagjja e Skenderbeut apo smujte me kalu nga era e keqe qe Te ze frymen .

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

PD paketë ligjore për dekomunistizimin, ish-deputetja sulmon Bashën: Me kë tallesh o besëprerë