Rama publikon foto nga urat e këmbësorëve mbi Drin: Pjesë e projektit për rilindjen e Lezhës

Pamje nga ura e ndërtuar në Lezhë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar foto nga dy urat e reja të këmbësorëve mbi Lumin Drin. Përmes një postimi në 'Facebook', Rama shkruan se këto dy ura që janë ndërtuar janë pjesë e projektit të planifikuar për Rilindjen Urbane për qytetin e Lezhës.

“Dy urat e reja të këmbësorëve mbi Drin, pjesë e projektit të Rilindjes Urbane të Lezhës”, shkruan Rama.

Projekti i Rilindjes Urbane ka si synim investimet në qendrat urbane të disa qyteteve në Shqipërinë për t'i kthyer ato në atraksione turistike për të thithur turistë nga i gjithë vendi dhe jo vetëm. Këto qendra urbane të zhvilluara po kthehen në një potencial për ekonominë e vendit.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

Zgjedhjet në FSHF/ Veliaj kallëzon Sekretarin e Përgjithshëm të FSHF dhe atë të Shoqatës Tiranë për falsifikim dokumentesh dhe shpërdorim detyre: Paracaktuan rezultatin për interes të Armand Dukës