Rama publikon pamje nga klasat dhe ambientet shkollore të reja: Meritojnë notën 10 për kushtet, gati për të pritur nxënësit në sezonin e ri

Foto nga një klasë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me pamje nga klasat, korridoret dhe palestrat e shkollave të vendit, që janë gati të mirëpresin nxënësit e sezonit të ri.

“Mirëmëngjesi dhe me shkollat që meritojnë notën 10 për kushtet e reja, gati për të pritur nxënësit në sezonin e ri, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama përmes rrjetit të tij social Facebook.

Viti i ri shkollor është shtyrë, nga data 13 shtator që ishte planifikuar, do të fillojë në 27 shtator. Vendimi erdhi pas marrjes së vendimit për të zgjatur periudhën e mësimit plotësues, i cili nis më datë 1 shtator 2021.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Situata politike në Shqipëri, analisti nga Kosova për Report Tv: Përplasja Berisha-Basha, jashtë vlerave të demokracisë