Rama publikon pamjet nga liqenet akullnajore të Lenies: Zonë me super potencial për zhvillimin e turizmit të natyrës

Rama publikon pamjet nga liqenet akullnajore të Lenies: Zonë me super potencial për zhvillimin e turizmit të natyrës

Liqenet akullnajorë të Lenies

Liqenet akullnajore të Lenias dhe maja Valamarës, një pikë përbashkuese mes Maliqit, Pogradecit dhe Gramshit janë një destinacion turistik për të shijuar bukuritë natyrore malore në vendin tonë.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga ky destinacion turistik, ndërsa thekson se janë zona me super potencial për zhvillimin e turizmit të natyrës.

‘Mirëmëngjes dhe me një destinacion fantastik siç janë liqenet akullnajorë të Lenies dhe maja e Valamarës, një pikë përbashkuese mes Maliqit, Pogradecit dhe Gramshit, si zona me super potencial për zhvillimin e turizmit të natyrës, ju uroj një fundjavë të paqtë.;- shkruan Rama.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kastriot Hasa: 08/01/2023 17:56

  U gezova shume qe nje zone me ponteciale pa llogarishme Turistike e te tjera ka terhequr vemendjen e Kryemistrit tone Edi Rama.Ky eshte celsi per te zhvilluar nje zone te lene disi mbas dore.Une si banor I Shenaprentes por edhe punonjes shkencor bashke me studentet e gjeografise i kam shetitur me pellembe ato vise.Them me bindje se ato vise dhe jo vetem Valamarje,por edhe Shenapremtja ,Lenia ,Grabova,mocali Ariut,zona deri Rove te Kukurit jane te gjitha akrasion turistike.Kjo zone ka kushte me te mira se zonat e tjera turistike malore te vendit te Veriut e te Jugut te cilat une i njoh.Vec bukurive natyrore te padiskutushm ajo eshte zone me lehte per zhvillimin e ifrastuktures rrugore etje.Ka pa mase ujera rredhes ne cdo hap,eshte zone e pyllezuar mjaftushem.Kjo zone ka kushte per zhvillimin e bagetive te imta.Ne vitet 60 - 70 ne Valamare e per rrethe veronin, kullosnin ,rreth 34.000 bagetin te imta.Kjo zone ka pafund bime medicinale shume te kerkuara ne tregjet e huaja.Por celsi eshte turizmi dhe infrastruktura qe do e shoqeroje ate dhe te gjiths bashke do bejne qe njerezit te kthehen dhe ti ikin Kurbetit.Uroj te mos mbes vetem deshire.

  Përgjigju
 • Soni: 08/01/2023 06:56

  Epo taksirat, futi nje vkm strategjike per Gon Celen...

  Përgjigju
 • Iris: 08/01/2023 00:41

  Mbillni ca peme e shkurre,se duket me keq se Mali i Thate dhe Tenda e Qypit.

  Përgjigju
 • Fadil Gjana: 07/01/2023 17:13

  Bukuri shume e Bukur ,aftesia e K.Ministrit ku e ka kapur kete pjesazh

  Përgjigju
 • orion: 07/01/2023 14:16

  cfare bukurie si kisha pa najhere keto vende kaq te bukura

  Përgjigju
 • titi: 07/01/2023 13:28

  shqiperia ka gjithcka eshte dhe shume i bukur

  Përgjigju
 • SPAK: 07/01/2023 13:15

  Kam qene ne Lenie,Valamare, atje ku buron Shkumbini ne vitin 1964. Isha vetem 14 vjec! , pervec ne Aspen Colorado. Nje ajer i paster, nje ndjesi qe kurre nuk e kam ndjere me ne jete! Nje mrekulli Shqiptare!

  Përgjigju
 • Eli: 07/01/2023 12:58

  Shqiperia ka vende fantastike

  Përgjigju
 • Jona: 07/01/2023 12:53

  Nga investimet qe keni bere ne vend ,mund te themi qe kane dale ne drite bukurite qe ne kemi e duke u preferuar dita-dites nga turistet e huaj dhe vendas

  Përgjigju
 • Eri: 07/01/2023 12:51

  Super pamje te bukura,te cilat as ne vete si dinim qe i kishim ne vend I lumte kryeministrit qe i promovon ne faqe keto perla qe ne kemi

  Përgjigju
 • Rea: 07/01/2023 12:47

  Lum ne qe jetojme ne nje vend te till me kto bukuri natyrore

  Përgjigju
 • Fredi: 07/01/2023 12:47

  Shqipria ka vertet vende te mbrekullueshme

  Përgjigju
 • vasi: 07/01/2023 10:14

  mos ndertoni hidrocentral ne ate zone por futeni ne konservim...eshte nje pejsazh prrallor

  Përgjigju
  • E bukur eshte cdo gje qe ska afer teqe o xhami si mali pallagjik hyjnor si Tomori .: 08/01/2023 10:11

   ..eh

 • Sondazhi i ditës:

  A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Digjen mbetje poshtë urës së lumit të Drojës, shtëllungat e tymit mbulojnë autostradën dhe zonën në Fushë-Mamurras

Digjen mbetje poshtë urës së lumit të Drojës, shtëllungat e tymit mbulojnë autostradën dhe zonën në Fushë-Mamurras