Rama publikon pamjet nga tregu i ri agroushqimor në Farkë: Hapësirë me kushte shumë të mira për fermerët e për konsumatorët

Rama publikon pamjet nga tregu i ri agroushqimor në Farkë: Hapësirë me kushte shumë të mira për fermerët e për konsumatorët

Tregu agro-ushqimor i Tiranës

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga tregu i ri agroushqimor në Farkë, ‘AgroPark Tirana’, i ndërtuar posaçërisht për fermerët, të cilët mund të shesin produktet e tyre me zero taksa, ndërsa konsumatorët do t’i blejnë më lirë prodhimet bio, të kontrolluara dhe të certifikuara sipas standardeve europiane.

‘Mirëmëngjes dhe me tregun e ri agroushqimor në Farkë, një hapësirë e re shembullore me kushte shumë më të mira në çdo aspekt për fermerët e për konsumatorët, falë bashkëpunimit të Ministrisë së Bujqësisë me Bashkinë e Tiranës, ju uroj një të diel të mbarë.’- shkruan Rama.

Tregu AgroPark Tirana pritet të sjellë fitime më të larta të fermerëve falë çmimeve më të ulta të qiradhënies dhe mos-tarifimit të çdo produkti që qarkullon në treg, si dhe çmime më të lira për konsumatorin.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 19/03/2023 23:58

  Per cilet konsumatore e ke fjalen,per fshataret e Farkes? Se i thone nje fjale /E lire kripa ne Durres,por e ha qiraja rruges/.Sa do t'i veje /qiraja e rruges/ bleresit qe vjen me makine nga qyteti i Tiranes e sidomos pensionisteve qe mund dhe mund te mos kene makine qe te vijne deri aty,e keni llogaritur? Edhe Walmartet tek ne,qe jane shpesh ne periferi te qendrave urbane dhe autobuzet u ndalojne tek dera,prape nuk jane kaq larg sa ky treg qe keni bere ju ketu!

  Përgjigju
 • Eri: 19/03/2023 11:28

  Shume mire.Por pse e keni ndertuar ke toka me e mire e bukes? Pse jo ne koder...jemi vendi me me pak toke buke ne Europe

  Përgjigju
 • Arbërori: 19/03/2023 10:38

  Kryekriminel nr nj, kryeminister shkjau shqipfolës kujt po i shet pordh para zgjedhjeve…!

  Përgjigju
  • Ervin: 19/03/2023 12:12

   Po ti o Arberor clidhje ke me zgjedhjet tona. Merru me Kosoven e me “shkjaun” andej nga vjen. Si tha i madhi Fan Noli ‘ Do ti vesh vendit zjarr, merr nja dhjete kosovare.’

 • Or tej: 19/03/2023 10:13

  Nuk ngeli siperfaqe te gjelber pa e betonizu or teeeejjjjj

  Përgjigju
  • Or taj: 20/03/2023 08:41

   Or taj pikes i ke ren muhabetit . Kaq i mir te jete ky betoni valle or tajjj

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Taksa për profesionistët e lira, Tabaku: Antikushtetuese, qeveria socialiste ka ndryshuar 23 herë ligjin

Taksa për profesionistët e lira, Tabaku: Antikushtetuese, qeveria socialiste ka ndryshuar 23 herë ligjin