Rama publikon projektin: Park i ri në Lezhë buzë Drinit, nisim punimet në shtator! Do shtrihen në të gjithë vendin

Rama publikon projektin: Park i ri në Lezhë buzë Drinit, nisim punimet në shtator! Do shtrihen në të gjithë vendin

Projekti 3D i Parkut të Lezhës

Kryeministri Edi Rama ka publikuar projektin e parkut të ri në Lezhë, ndërtimi i të cilit do të nisë në shtator. Parku i Ri N’Drin do të përfshijë hapësira të gjelbërta, stola, shëtitore e hapësira sportive të dedikuara për lojëra të ndryshme. Video është prezantuar nga kreu i qeverisë i cili ka prezantuar projektin e këtij parku.

“’DUA TË LUAJ’ është programi i ri kombëtar i Fondit Shqiptar të Zhvillimit, i cili do të sjellë disa parqe të mëdha urbane në një sërë qytetesh të vendit. Ky është projekti i parkut N'Drin në Lezhë, i cili do të jetë së shpejti në kantier këtë shtator”, shkruan Rama.

Rama njofton se ndërtimi i këtij parku vjen në kuadrin e programit të ri kombëtar i fondit Shqiptar të Zhvillimit “Dua të Luaj", i cili do të sjellë disa parqe të mëdha urbane në një sërë qytetesh të vendit.

SI.E./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Asllani: 21/08/2022 09:06

  Blidhni mbeturinat ne vend se I djegun dhe i vejn flaken Si ne Indi apo afrike ky vend eshte shum larg standartve Europeane shum larg te pakten 200 vjet.

  Përgjigju
 • Zen: 20/08/2022 15:44

  Amon sa na hape barkun e z Rama. Do e besh si shetitorja Taulantia ne Durres dhe si veljera e famshme e Gjushit ? Betonizoje edhe Lezhen dhe as nje pellembe peme e bar mos le.

  Përgjigju
 • Beni: 20/08/2022 14:20

  Sa investim cilesor duket ky duhet te jet standarti ne te ardhmen per projekte te ngjashme

  Përgjigju
 • Andi: 20/08/2022 14:18

  Projekt vertet i bukur me pelqen qe me ne fund po organizojme projekte te tilla si shtetet europiane

  Përgjigju
 • Ardi: 20/08/2022 14:14

  Ka lezet kur shikon se si permiresohet infrastruktura e vendit tend me nje hap me te shpejte se ce kishim imagjinuar

  Përgjigju
 • dritan: 20/08/2022 13:50

  investimi i ketyre parqeve do i jape nje zhvillim dhe gjallerim te qyteteve

  Përgjigju
 • ani: 20/08/2022 13:48

  me keto parqe do beni te lumtur shume femie ,faleminderit

  Përgjigju
 • gjiganti: 20/08/2022 13:41

  qente le te lehin karvani ecen perpara mos ndalo

  Përgjigju
 • Arta: 20/08/2022 13:21

  Sapo te mbaroj si projekt do kemi me shum hapsira te gjelbra dhe gjithashtu frmilet do ken me shum vende ku do te luajn me njeri tjetrin

  Përgjigju
 • Tea: 20/08/2022 13:02

  Po beni nje pune shume te mire me realizimin e ketyre projekteve me ane te te cilave do te krijohen mjedise argetuese per te gjithe

  Përgjigju
 • Lushka: 20/08/2022 12:53

  Shyqyr ore palaco te ketij kombi si ato qe ishin si ju duhet te ishin ber para 20 vjetesh o mostra! Edhe ju brohorasin keto mendjet e mjera edhe injorante!

  Përgjigju
 • Fitim: 20/08/2022 12:53

  Me perfundimin e keti projekti vendit to ti shtohen ambiente e parqe te cilat do e zbukurojn akoma dhe me shume ate

  Përgjigju
 • Ines: 20/08/2022 12:53

  Te lumte per kete super projekt

  Përgjigju
 • iliri: 20/08/2022 12:50

  respekte kampion vazhdo keshtu

  Përgjigju
 • Ledio: 20/08/2022 12:48

  Super gje do dilka

  Përgjigju
 • Dora: 20/08/2022 12:48

  Ndertimi i te tilla parqeve eshte idealja sepse nuk kemi shume

  Përgjigju
 • Arber: 20/08/2022 12:48

  Shume projekte jane realizuar dhe po realizohen akoma ,bravo ju qofte

  Përgjigju
 • Fredi: 20/08/2022 12:47

  Vetem investime behen me ramen ne krye

  Përgjigju
 • mandi: 20/08/2022 12:47

  lezha eshte vend shume i bukur

  Përgjigju
 • Sokol: 20/08/2022 12:37

  Sa mir qe po tregohet nj vemendje e tille nda parqeve sepse me te vertet shtohet nje tjeter pasuri vendit

  Përgjigju
 • Mondi: 20/08/2022 12:35

  Sa mire qe mendoni per femijet e vegjel duke ju ndertuar atyre parqe ku te kene ku te luajne dhe argetohen

  Përgjigju
 • Jorgo: 20/08/2022 12:34

  Keto lloj parqesh i japin nje rigjallerim te madh qytetit keshtu vazhdoni te rindertoni gjithmone

  Përgjigju
 • Altin: 20/08/2022 12:10

  Parqe te tilla do I shtojne shume gezim femijeve

  Përgjigju
 • Olsi: 20/08/2022 12:09

  Femijet do kenaqen shume me keto parqe

  Përgjigju
 • roi: 20/08/2022 12:01

  do kenaqen shume femijet me keto parqe

  Përgjigju
 • geni: 20/08/2022 12:01

  sa me shume parqe aq me mire per vendin tone

  Përgjigju
 • Iris: 20/08/2022 12:00

  Keto do te jene shume argetuese per femijet e vegjel qe do te shkojne te luajne aty. Bravo

  Përgjigju
 • Teo: 20/08/2022 12:00

  Kjo gje do e zbukuroj akoma dhe me shume vendin tone gjithashtu do te shtoj ndjeshem hapsirat publike per cdo grup mosh

  Përgjigju
 • Elsa: 20/08/2022 11:59

  Aa sa bukur i duheshin shqiperise parqe te tilla mezi presim te mbarojne

  Përgjigju
 • Eva: 20/08/2022 11:59

  E keni menduar shume mire ndertimin e ketyre parqeve sepse do te jene mjedis argetimi per te gjithe

  Përgjigju
 • Enjo: 20/08/2022 11:58

  Dicka mjaft e bukur e cila do i shtoj akoma dhe me shume bukurin vendit tone

  Përgjigju
 • Selda: 20/08/2022 11:58

  Nje projekt i miremeduar dhe plani dukej fantastik mezi presim te perfundoj

  Përgjigju
 • Evi: 20/08/2022 11:57

  Shpresoj te mbaroj sa me par ky projekt pasi te gjithe femijet do te gezohen jashtmase shume

  Përgjigju
 • Esi: 20/08/2022 11:56

  Sa mir tashme cdo femij do te ket nje pArk ku te luaj. Ju jemi shum falenderues z Rama

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’