Rama publikon video nga Vlora: Para disa vitesh dukej si një ëndërr e keqe

VLORË- Pas videove të publikuara nga veriu, ku nxjerr në pah ndryshimet që janë bërë në qytete si Rrëshen, Kukës, Tropojë, kryeministri Edi Rama është ndalur në jug të vendit.

Më konkretisht në qytetin e Vlorës, aty ku dhe është deputet i qarkut. Rama bën një krahasim të Vlorës para se ai të merrte mandatin qeverisës dhe të Vlorës së tanishme, duke thënë se ndyrshimi është i madh.

"Mirëmëngjes  dhe me ketë Vlorë të para vetëm disa viteve që duket si një ëndërr e keqe e me Vlorën që kemi sot, ju uroj një fundjavë të qetë", shkruan Rama.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?

Komento

Komente

 • Belica: 27/02/2021 17:49

  Po shikon me sy po me by...Parate per xhepa nuk ti sjell lungo maria po puna e gjithesecilit. Te paret na kane mesuar “kush luan kembe e duar ha buke e lakrua”. Mos rrini me duar ne xhepa po shkoni punoni, mos vegjetoni neper kafenera gjithe diten dhe mos kerkoni hesap KM, nuk vijne vet parate duhet te punosh. Por puna e secilit lulezon jo vetem familjen e secilit po edhe vendin, e rilindasit, njehere e nje kohe thoshin “Pune pune nate e dite qe te shohim pakes drite”. Pra puna eshte kryefjala e mireqenies.Ne nuk e donim sistemin tjeter, dhe mire beme qe e hodhem po parate i duam si ne kapitalizem, si ne Europe, dhe shteti te marri persiper te na mbaje si ne socializem. Ajo kohe iku e mos ardhte me, prandaj duhet te shtrohemi e nuk thonr kot “ te mbajte e jotja”.

  Përgjigju
 • Tani: 27/02/2021 16:03

  E meriton te quhet lungo merda per aq kohe sa derdhen ujrat e zeza aty. Te shkojne votuesit rilindas te bejne plazh aty se eshte kurative e ka bere partia

  Përgjigju
 • Visi: 27/02/2021 10:41

  O rq kryeminister tregohu sa u ka kushtuar shqiptarve ca ke mare ne krahasim me Investimin qe ke bere ptuuu te q... linden

  Përgjigju
 • Zhapiku: 27/02/2021 09:58

  Ti mbyllin bare restorante te gjtha verem doganen jo te vjedhi ky Renato Bega qe na tregon fitoren spetakolare.Nqs eshte ky qelbesira shefi doganes

  Përgjigju
 • Vlora: 27/02/2021 09:49

  Po shoku edvin bukur por me bukur do ishte te na beje dhe disa karburante te tjere ne lungamare dhe jepja zenit

  Përgjigju
 • Vladimir: 27/02/2021 09:31

  Nuk ka te krahasuar, asnje qeverri, ne asnje kohe nuk ka mundur te realizoje kete transfomim te paimagjinueshem te Vendit. Ka shume gjera te Rama qe nuk me pelqejne, shperthime qe nuk i shkojne nje kryeministri, ironi e batuta te pa kendeshme, intolerance..., por mbase keshtu e duan punet qe te behen. Populli thote: Mos i shiko gunen, po shikoi punen. Ndonse guna jote, miqesisht nuk me pelqen shume, punet qe ben jane pa fund te admirueshme. Urime!

  Përgjigju
 • Renato Bega: 27/02/2021 09:08

  Fitore spetakolare Rilindja ne Vlor

  Përgjigju
 • Sefgjini: 27/02/2021 09:01

  Urgjentisht duhen mbyllur. Per 3 jave duhet te mbyllen edhe restorantet dhe baret qe sherbejne ne ambjente te mbyllura. Per 3 jave duhet te mbyllen universiteter dhkollat.kopshtet dhe cerdhet

  Përgjigju
 • Mali: 27/02/2021 08:51

  Rrofsh vlla! Pa kokerr leku jemi ne xhep! Me ca ta kalojme fundjaven! Apo me letra karamelesh.. per Vloren

  Përgjigju
  • Martin: 27/02/2021 09:51

   Ti vlla duhet te votosh bashen qe te gjesh cdo mengjes nje valixhe me para tek dera e shtepise.×

Lajmi i fundit

John

Rang kombëtar/ 1 javë para 25 prillit, shqiptarët i japin PS-së mandatin e tretë! Asnjë ndryshim këto 11 ditë për 3 partitë e mëdha