Rama publikon videon nga shkolla në Vorë: Po merr jetë pas tërmetit shkatërrues të nëntorit

Foto e publikuar nga kryeministri Edi Rama

VORË- Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një video nga ecuria e punimeve të shkollës në Vorë. Shkolla "Ahmetaq" "do të rilind", shkruan kreu i qeverisë.

"Mirëmëngjes dhe me rilindjen e shkollës “Ahmetaq” në Vorë, që po merr jetë pas tragjedisë shkatërruese të 26 nëntorit, ju uroj një ditë të mbarë", shkruan Rama.

Në këtë shkollë do të ulen në bankat e shkollës 220 nxënës, ku në dispozicion do të kenë 9 klasa dhe 3 laboratore.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se kolaudimi i automjeteve ne shtet do te sjelle permiresim te sherbimit dhe sigurise?

Komento

Komente

  • ymeri: 26/08/2020 16:44

    BRAVO RAMA ,,,nuk kemi c'fare llaf tjeter te themi.....

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Shtyhet serish seanca gjyqësore për Izet Haxhinë, mungon gjyqtari