Rama ‘rrëmben’ buzëqeshjen e Erdogan, batuta në Laç: Ishalla përkthyesi m'i çon fjalët si duhet

 

Kryeministri Edi Rama ka bërë batuta gjatë ceremonisë së inaugurimit të banesave të ndërtuar në Laç. Ndërsa pak më herët tha se Erdogan nuk qesh kur del në Tv, sot me batutat e tij arriti t’i vidhte’ një buzëqeshje kur tha se “ishalla përkthyesi në turqisht ia çon fjalët siç duhet’

“E kam frikë përkthyesi se nuk e di si përkthen fjalët në turqisht, por duhet t’i besoj se unë turiqish nuk di dhe jam në një moshë të thyer për ta mësuar”, tha Rama.


Lajmi kryesor:

Erdogan lë Shqipërinë, u prit me përqafime nga Rama, pret shiritin e inaugurimit të lagjes së re me 522 banesa në Laç! Një shesh merr emrin e tij! Presidenti turk: I qëndruam vëllait pranë kur kishte nevojë


/B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do të jetë një prej emrave të propozuar nga opozita?×

Lajmi i fundit

John

10 mln euro grante për Start Up-et për sipërmarrësit e rinj, ministrja Bilali në ‘Pa Protokoll’: Aplikimet të hapura që nga 16 maji, ja 3 kategoritë që përfitojnë