Rama sfidon skeptikët: Mos vini bast për mua dhe qeverinë time sepse do humbisni! Unë nuk jam më i miri, por më të mirë nuk ka (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka sfiduar edhe njëherë të gjithë skeptikët që kishin vënë në dyshim mbledhjen e ndihmave për rindërtimin e Shqipërisë nga Konferenca e Donatorëve.

"Bixhozi është ndaluar në Shqipëri dhe pashë shumë njerëz sot që vinin baste sepse natyrisht janë në kërkim të lajmit të keq. Megjithatë e humbën bastin. Mos vini bast ku bëhet fjalë për mua dhe qeverinë time. Po punojmë me miqtë amerikanë dhe këto institucione dhe e dimë shumë mirë se nëse do të gjesh njerëz që ta bëjnë jetë më të vështirë kur shpenzon para i gjen në këtë ndërtesë. Është një program ku duhet bashkëpunuar. Është një shumë e madhe për ne dhe na duhet të bëjmë më të mirën", tha Rama

Mbylljen e fjalimit, Rama zgjodhi ta bëjë me një batutë po aq sfiduese duke shkaktuar të qeshura tek të pranishmit.

"Unë nuk jam më i miri por më të mirë se unë nuk ka", përmbylli fjalën e tij Rama.


Lajmi kryesor:

Konferenca e donatorëve 'Bashkë për Shqipërinë' 1.15 miliardë € për rindërtimin pas tërmetit, prej tyre 300 mln € grante (dhuratë)! /VIDEO


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë të domosdoshme listat e hapura?×

Lajmi i fundit

John

Vajzat e forta nuk e vrasin veten!