Rama sjell historinë e një nga të shëruarve me COVID: Po jetoj një jetë të dytë! Shërbimi mjekësor i mrekullueshëm...Si merret tamponi në shtëpi (VIDEO)

TIRANË- Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur me historinë e një prej triumfatorëve në betejën me COVID, historinë e Petrit Meçanit. "Po jetoj një jetë të dytë", shprehet ai në video, teksa nuk ka lënë pa falenderuar edhe heronjtë e këtyre ditëve, mjekët.

"Jam shtruar te Sanatoriumi në orën 1 të natës në spital dhe pavarësisht orës së vonë kishte një gatishmëri për t'u admiruar si në urgjencë edhe në pavion, më kanë shtruar më kanë bërë analizat e rastit dhe më është hapur kartela, shërbimi ishte i shkëlqyer, personeli i mjekëve dhe infermierë, njerëzor,  shumë të afërt në dispozicion të të gjithë pacientëve, ishte diçka e mrekullueshme, për t'u pasur zili. Ata qe e kanë kaluar këtë eksperiencë të vështirë, vetëm ata a e dinë se çfarë është COVID, njerëzit duhet të binden te ajo qe thonë specialistë, duhet të kuptojnë që marrja e masave është e domosdoshme, kur e kujtoj periudhën time në spital nuk mund të lë pa falenderuar spitalin, dhe një mirënjohjeje për Silvana Bala dhe Perlat Kapisyzi falë të cilëve unë e kam një jetë të dytë", tha ai.

Më herët, Rama ka sjellë edhe një video ku tregohet me detaje e gjithë procedura se si merret tamponi në shtëpi.

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • sapa: 25/11/2020 17:56

  E fitoj vendin e punes nga Rama!

  Përgjigju
 • gret: 25/11/2020 12:09

  skender gega po niset per turqi, pse po niset kur ne jemi te specializiar?

  Përgjigju
 • Lona: 25/11/2020 11:01

  mire popaganda propagande po hunda e ketij zoteris jashte ky eshte mesazhi apo cfare mbuloningojen e humden jashte a pika

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Ditë acari në vend, a i përballoni dot kostot e ngrohjes?×

Lajmi i fundit

John

Berisha me kandidat të pavarur në zgjedhjet e pjesshme lokale? Celibashi për Deutche Welle: Duhet të marrin firmat e 1% të listës së zgjedhësve