Rama u tha ta ‘harrojnë komisionin Becchetti’, Bardhi: Të hënën do ta çojmë në Gjykatën Kushtetuese, kërkojmë shfuqizmin e vendimit të Kuvendit

 

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi tha se ditën e hënë do të depozitojnë në Gjykatën Kushtetuese, kërkesë për shfuqizimin e vendimit të Kuvendit për të mos lejuar ngritjen e komisionit hetimor për çështjen Becchetti.

‘Të hënën do depozitojmë në GJK kërkesë për vendimin e Kuvendit për të moslejuar ngritjen e një komision hetimor. Duam të shfuqizojmë vendimin e Kuvendit për të mos ngritur komisionin hetimor për Çështjen e Beccheti.’- tha Bardhi.


Lajmi kryesor:

Basha më i prerë se kurrë me Berishën: I kam hyrë në hak Zotit dhe jo atij! Kërkon ta zhysë PD në humnerë për interes personal! Vetë e firmosi vettingun në politikë në 2018-n, t'i qëndrojë (VIDEO)


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Rama: Le të hidhet përpjetë kush të dojë, Reformën në Drejtësi s’ka SHBA e BE që do ta bënte pa fitoren e PS-së

Rama: Le të hidhet përpjetë kush të dojë, Reformën në Drejtësi s’ka SHBA e BE që do ta bënte pa fitoren e PS-së