Rama uron myslimanët: Agjërim të lehtë/ Ja si duket xhamia e së Et’hem Beut pas restaurimit

Rama uron myslimanët: Agjërim të lehtë/ Ja si duket xhamia e së Et’hem Beut pas restaurimit

Xhamia e Et’hem Beut pas restaurimit

TIRANE-Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Facebook ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit. Ai u ka uruar agjërim të lehtë në muajin e shenjtë, ndërsa mesazhin e ka shoqëruar me fotot e restaurimit të xhamisë së Et’hem Beut në kryeqytet.

Me këto foto nga kantieri i restaurimit të Xhamisë së Et’hem Beut në Tiranë, pjesë e programit "Rrugët e Besimit" që mundeson restaurimin e objekteve të Kultit si pjesë e zhvillimit të Turizmit Kulturor, ju uroj të gjithë qytetarëve myslimanë agjërim të lehtë

Edi Rama

Ora 16:06
Rama uron besimtarët mysliman nga Facebook dhe tregon si duket xhamia Et’hem Beu pas restaurimit
 • /b.ha./Shqiptarja.com
  Komento

  KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  Komente

  • JALLA-SHOFER: 18/05/2018 14:52

   MOS U LODHNI QEVERITE TONA KA 25 VJET ME BERISH E RAME QE MERREN ME TURQINE,DHE KETU NE CDO TENDER KE VETEM FIRMA TURKE,PASTICERI TURKE,DENTISTAT NGA TURQIA KANE PUSHTU TIRANEN.POLITIKANET TANE NE VEND QE MERREN ME FIRMA PERENDIMORE QE TE BINDESH EDHE BE SE JEMI PRO JUSH,TE GJITHA HECET I MOREN TURQIT.NUK ARRIJ TA KUPTOJ KETEJ MERREN ME TURQIT PUSHTUES,NGA KRAHU TJETER I LUTEN VENDEVE TE KRISHTERA(PERENDIMIT)NA PRANONI NE BE.

   Përgjigju
  • Kafsha: 17/05/2018 10:35

   Rama dhe çdo ramë duhet të dijë se, nqse Shqipëria është ende vend laik (gjë të cilën nuk e dimë më me gjith ato fundërrinllëqe që ka bërë kjo klasë politike kundër kushtetutës) ,politikanë dhe zyrtarë të tjerë nuk duhet të prononcohen publikisht për religjonet, qoftë dhe për ti uruar për festat e tyre. Dhe tjetra, këtë vit nuk duam më të shikojmë falje në shesh publik. Kush do që të falet të shkojë në kishë e xhami dhe nuk na intereson se i nxe gjith besimtarët kishoxhamia apo jo. Kush nuk arrin dot të hyjë në objektin e kultit, lutjet ti bëjë në shtëpinë e tij. Sheshi publik i takon Republikës dhe gjith njerëzve. Shqipëria nuk është as Mekë e as Vatikan. Nuk duam më të shikojmë të tilla gjëra në festa fetare, as për ramazan që mbushin sheshin Skënderbej e as për pashkë rrugëve me qirinj të ndezur. Festat në kisha e në xhami!

   Përgjigju
   • Vera: 17/05/2018 11:15

    @kafsha - ti qenke terrorist, per burg ose per plumin kokes

   • toni: 17/05/2018 11:14

    Kur flisnin per laicizem militant (terrorist) nuk e kuptoja, tani e mora vesh. Nje vemje qe pretendon se ka te drejte te beje dhe thote gjithcka, kurse te tjeret jo. Dil e me ndalo kur te dal me qiri per kishe dhe te shkoj ne shesh per te falur bajram dhe ta shohesh ti dhe morrat si ti se shume po e kruani, ju mbetjet e Enverit

  • Sondazhi i ditës:

   A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?  ×

  Lajmi i fundit

  Edison Ypi: Qyteti Pastërma

  Edison Ypi: Qyteti Pastërma