Rama vizitë në Berlin, bashkëbisedim me parlamentarë të Bundestag-ut

Rama vizitë në Berlin, bashkëbisedim me parlamentarë të Bundestag-ut

Kryeministri Edi Rama në Gjermani

GJERMANI- Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë zyrtare në Berlin.

I ftuar nga fondacioni Körber-Stiftung,  Rama do të marrë pjesë në një bashkëbisedim me parlamentarë të të gjitha forcave politike në Bundestag.

“Berlin – I ftuar nga fondacioni Körber-Stiftung për një bashkëbisedim me parlamentarë të të gjitha forcave politike në Bundestag”, shkruan kryeministri Rama në një postim të bërë në rrjetet sociale, teksa publikoi edhe foto nga takimet në Berlin.

Rama shoqërohet në këtë vizitë edhe nga kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

SPAK kërkoi pushimin e çështjes, GJKKO rikthen për hetim 2-ish gjyqtarët e Kushtetuese dhe 5 gjyqtarët e Gjykatës së Lartë

SPAK kërkoi pushimin e çështjes, GJKKO rikthen për hetim 2-ish gjyqtarët e Kushtetuese dhe 5 gjyqtarët e Gjykatës së Lartë