Rama vizitë në Gjermani, takon kryeministrin e Bavarisë: Do fuqizojmë marrëdhëniet ekonomike e tregtare

Edi Rama dhe Markus Soder

MYNIH- Kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë zyrtare në Gjermani, ku ka takuar kryeministrin e Bavarisë Markus Soder. Përmes një postimi në 'Facebook', Rama bën me dije takimin me homologun e tij, teksa shkruan Soder mbështet rrugëtimin e Shqipërisë drejt Evropës. Ndër të tjera Rama bën me dije se dy palët do punojmë për të forcuar marrëdhëniet ekonomike e tregtare.

"Takim me Kryeministrin e Bavarisë, Markus Söder, një aleat i vendosur i Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në rrugëtimin europian, me të cilin do të punojmë për fuqizimin e marrëdhënieve ekonomike e tregtare mes Bavarisë e Shqipërisë", shkruan Rama.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Johan: 26/10/2021 15:50

    Hap rrugën për konvertimin e patentave zoti kryeministër kjo është diçka e rëndësishme që mundeni ju te bëni

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

Bislim Ahmetaj në ‘Repolitix’: Berisha, politikan i ciklit të mbyllur! Roshi: Ish-kryeministri është komunist, s’ka të drejtë morale për të drejtuar PD-në!