Rama vizitë surprizë te kroçera amerikane në Portin e Sarandës, ja kë takoi kryeministri sot/ FOTO

Kryeministri i vendit, Edi Rama duke hyrë në Kroçeren amerikane

Ndonëse ndodhet me pushime bashkë me familjen e tij, kreu i qeverisë, Edi Rama ka ndarë me ndjekësit në ‘Instagram’ disa momente nga vila qeveritare ku ai po pushon në zonën e Dhërmiut.  

( Kryeministri Edi Rama duke hyrë në bordin e kroçeres  ‘Le Lyrial’ )

Por pasditen e sotme kryeministri është fotografuar në qytetin e Sarandës, ku është parë të hyjë në bordin e kroçerës ‘Le Lyrial’, e cila ka mbërritur në portin e Sarandës mëngjesin e së premtes.

( Kroçeria ‘Le Lyrial’ e ankoruar në portin e Sarandës )

Mësohet se Rama është takuar me disa investitorë amerikanë, të cilët ndodheshin në kroçeren amerikane.  Ndërkohë, gjatë orëve të paradites administratorët e këtyre kroçerave kanë vizituar Butrintin Antik. Por detajet lidhur me vizitën e Ramës në kroçeren amerikane i ka dhënë ambasadorja shqiptare në SHBA, Floreta Faber, e cila ka postuar në Twitter një shkrim lidhur me këtë vizitë.

70 kompani amerikane ndalojnë një ditë në Sarandë, të interesuara të bisedojne drejtëperdrejtë me KM shqiptar @ediramaal. Sot është rritur interesi dhe flitet shumë për Shqipërinë.

Ambasadorja shqiptare në SHBA, Floreta Faber

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • selim: 04/08/2018 08:20

  Per tu habitur qe 70 biznese paskan ardhur per te takuar Ramen dhe kete e bene te krocera.Nuk kishte ndonje zyre Rama ku te takohej me biznesmenet apo ishte takim sekret?Perderisa kishin ardhur apostofat per ta takuar duhet te zbrisnin ata poshte,te pakten ky eshte mendimi im.

  Përgjigju
 • Veshgjati Vicidolit: 04/08/2018 06:03

  Birisha ka me i perzen jane te Edvinit atij komuniztit

  Përgjigju
 • Emigrant: 04/08/2018 00:19

  E cuditeshme ivestitore amerikane ?? Do investojne ne Shqiperi ?? Tramp po terheq gjithe investitoret jashte amerikes te punojne ne AMERIKE

  Përgjigju
  • Erik: 04/08/2018 07:28

   Nuk po vijne Apple dhe Google te investojne, mendoj se jane peshq shume here me te vegjel. Trump nuk mund te ndal tregtine e lire dhe te kufizoje lirine e shtetasve te vet per te bere biznes jashte vendit.

 • Sondazhi i ditës:

  Ditë acari në vend, a i përballoni dot kostot e ngrohjes?×

Lajmi i fundit

John

Rama sulmon opozitën dhe paralajmëron shpalljen 'non grata' të Metës