Rama vizitë të papritur në Malin e Zi! Takohet me Gjukanoviç dhe krerët e partive shqiptare

Vizitë e papritur e kryeministrit shqiptar Edi Rama në Mal të Zi ku u takua me Presidentin Malazez Milo Gjukanoviç.  

Pas drekës me presidentin malazez, Rama u takua me kreu e ‘Listës Shqiptare’ Nik Gjeloshi dhe me Genc Nimanbegun".

Sipas Vijesti, Rama nuk ka biseduar me përfaqësues të tjerë të partive shqiptare.

Vetë kreu i Tuzit Nik Gjeloshaj konfirmoi takimin me kryeministrin shqiptar duke thënë: “Po, ne u takuam sot dhe biseduam. Unë nuk mund t’ju them asgjë më shumë se kaq”.

Nga ana tjetër sipas medias malazeze pretendohet se takimi i mbajtur mes liderëve ka pasur si fokus zgjedhjet dhe koalicionet paszgjedhore. 
 

I.C./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Universitetet mësim online dhe mbyllen konviktet, ju duket i drejtë vendimi i Komitetit të ekspertëve?

Komento

Komente

 • LORA: 30/09/2020 17:15

  Kryeministri Rama shkelqen ,me nje dimension europeist,ne politiken tone te jashtme.

  Përgjigju
 • UKU MOMLIT: 30/09/2020 15:28

  Kryeminister HOP-TOP,HIP-HOP,KRYEMINISTERKOT......

  Përgjigju
  • A...Zh: 30/09/2020 17:35

   Rama eshte korieri i SHBA ne rajon, dhe kjo s'eshte pak!

  • O Uku: 30/09/2020 17:18

   Kryministri Rama GJIGAND×

Lajmi i fundit

John

Meta shpërthen ndaj Ramës: Qen bir qeni, ka të bëjë me një president nga Skrapari