Raporti i DASH për pastrimin e parave, Basha: Qeveria e korruptuar! Pas 25 prillit do çlirojmë duart e drejtësisë për t'i vënë prangat të korruptuarve (VIDEO)

Kreu i PD ka reaguar për raportin e DASH lidhur me pastrimin e parave, duke thënë se ka ardhur si pasojë e qeverisë së korruptuar. Basha thotë se pas 25 prillit do çlirojë duart e drejtësisë për t'i vënë prangat të korruptuarve.

“Sot e keni të zezë mbi të bardhë në raportin e DASH mbi pastrimin e parave dhe korrupsionit në botë. Qeveria sbëri asnjë përparim të dukshëm. Shkak për pastrimin e parave është vetëm 1, qeveria e dështuar e Edi Ramës. Shkak për mungesën e progresit është vetë lkorrupsioni i mbjellur në administratë, këtë e ndjeni në kurrizin tuja, ska nevojë të kujtoj përgjigjet e antimafias  italiane.

Organizata kriminale kanë lidhje me rrjete që veprojnë në evropë dhe amerikë të jugut. Korrupsioni qeveritar është nyja që i mban të lidhura bashkë. Rama në kohë pandemie vodhën me tendera paratë për ushqimin e njerëzve. Më 25 prill kjo do ndryshojë, garanti jam unë dhe qeveria që do dalë nga vota juaj. Duke filluar nga unë i pari dhe zyrtarët e tjerë të qeverisë do tja lirojmë drejtësinë për tja vënë prangat çdokujt. Do çlirojmë duart e drejtësisë për t'i vënë prangat të korruptuarv”, tha Basha.


Lajmi kryesor:

Raporti i DASH për pastrimin e parave: Shqipëria pak përparim, shkak korrupsioni e trafiku i drogës! Progres me sekuestrimin e pasurive të Balilit! Vetingu e SPAK-u ndihmuan


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Atentate mafioze dhe vrasje, a ndiheni të rrezikuar nga kriminaliteti në rritje?×

Lajmi i fundit

John

Sllovakia aprovon për përdorim Sputnik V, në qershor nis vaksinimi