Raundi i dytë i zgjedhjeve në Kosovë, numërohen mbi 70% e votave, në Prizren garë e ngushtë mes kandidatit të PDK dhe LVV! Ja rezultati i deritanishëm

Teksa janë numëruar më shumë se 70 për qind të votave, Lëvizja Vetëvendosje po udhëheq në Kamenicë me kandidatin Kadri Rahimaj, në Podujevë me Shpejtim Bulliqin, në Shtime me Qemajl Aliun dhe në Gjilan me Alban Hysenin.

Në komunën e Prizrenit po zhvillohet garë e ngushtë në mes të kandidatit të Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totajt dhe kandidatit të Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher Haskuka.

Lidhja Demokratike e Kosovës po prin në Prishtinë me Përparim Ramën, në Istog me Ilir Feratin, Fushë Kosovë me kandidat Burim Berishën, në Junik me Ruzhdi Shehun dhe në Viti me Sokol Halitin. Partia Demokratike e Kosovës prin në Gllogoc me Ramiz Lladrovcin, Dragash me Shaban Shabanin, në Kaçanik me Besim Ilazin dhe Vushtrri me Ferit Idrizin.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës po udhëheq në Gjakovë me Ardian Gjinin, Klinë me Zenun Elezajn dhe Rahovec me Smajl Latifin.

Ndërkaq Nisma Social Demokrate prin në Malishevë me Ekrem Kastratin. Në komunën e Obiliqit po prin Xhafer Gashi nga Iniciativa Qytetare për Obiliqin.

Në komunën e Mamushës po prin Abdulhadi Krasniq nga KDTP. Ndërkaq në komunën e Kllokotit po prin Vladan Bogdanoviq nga Lista Serbe. Ndërsa në Komunën e Obiliqit po prin Xhafer Gashi nga Iniciativa Qytetare për Obiliqin.


Lajmi kryesor:

Raundi i dytë i zgjedhjeve lokale në Kosovë/ Përfundon numërimi në shumicën e komunave, Albin Kurti humb thellë, merr vetëm katër komuna! LDK fiton në Prishtinë


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Në bodrum me derë sekrete, zbulohet 'miniera” e kanabisit në Sarandë! Në pranga 2 elektricistë të OSHEE, 'mbyllën sytë' para vjedhjes së energjisë! Në kërkim pronari (VIDEO)