Reagon Donald Trump
lajm i keq për shqiptarët

Reagon Donald Trump<br />lajm i keq për shqiptarët<br>
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka reaguar sërish për çështjen e Lotarisë Amerikane.

Trump, është shprehur përmes një postimi në Twitter se është kundër Lotarisë.

Duke dhënë kështu një lajm të keq për shumë person të cilët kanë dashur që të jetojnë në Amerikë përfshirë edhe shqiptarët, të cilët kanë aplikuar masivisht në këtë program.

“Si president, dua që njerëzit të cilët vijnë në vendin tonë të na ndihmojnë të bëhemi të fuqishëm e të mëdhenj dhe të vijmë përmes një sistemi të bazuar mbi meritën. Jo më Lotari, Amerika e para”, është shprehur Trump në Twitter.

Redaksia Online
A.D/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Sekuestrimi i pasurive të Ervis Martinajt, sot seanca në Apelin e GJKKO-së për ankimin e familjarëve

Sekuestrimi i pasurive të Ervis Martinajt, sot seanca në Apelin e GJKKO-së për ankimin e familjarëve