Real Madrid – Tifozët duan që Ancelotti të qëndrojë

/ATSH/. - E ardhmja e trajnerit Carlo Ancelotti tek Real Madridi vazhdon të mbetet e paqarte pas eliminimit nga Liga e Kampioneve. Ekipi madrlen pritet që ta mbyllë sezonin 2014/2015 pas asnjë trofe.
Pavaresisht kesaj, tifozët e Real Madridit duan që tekniku italian ta drejtoje ekipin edhe sezonin e ardhshëm.
Sipas në sondazhi të bërë nga e përditshmja sportive madrilene AS,  63.2 për qind e tifozëve janë përkrah Ancelotti, kurse 26.8 për qind duan që italiani të largohet.
Ancelotti ka kontratë me Realin deri në verën e vitit 2016, nderkohe qe emra si Rafa Benitez, Zinedine Zidane, Jurgen Klopp, janë perfolur  si pasardhës të mundshëm të italianit.
 

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Dodik bëri thirrje për bashkimin e Republikës Sërpska dhe Serbisë