Recetë në 2-3 minuta /Njoki me patate, pana dhe gorgonzola nga zonja Albana

Njoki me patate, pana dhe gorgonzola

Përbërësit:

  • 500 gr njoki me patate
  • 125 ml pana
  • 100 gr djath gorgonzola
  • 1 lgj gjalpë
  • Kripë, piper

Përgatitja:

Vendosim në tigan një kubik gjalpë dhe sapo të tretet shtojmë djathin gorgonzola. E trazojmë mirë duke shtuar dhe panën. Paralelisht vendosim njokit të ziejnë në ujë të vluar për pak minuta. Tek salca kremoze shtojmë pak ujë nga zierja e njokit dhe e lemë të lidhet. Sapo njokit të dalin në sipërfaqe të ujit janë gati për t'i shtuar në salcë dhe i servirim menjëherë të nxehta.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?



×

Lajmi i fundit

Zbulohet krokodili “i virgjër” që la veten e vet shtatzënë

Zbulohet krokodili “i virgjër” që la veten e vet shtatzënë