Redjan Rraja në GJKKO: Do blija një dyqan dhe 2 garazhe, nuk plotësova paratë dhe prisha kontratën! Kur u ktheva nga Kanadaja u arrestova

Redjan Rraja në GJKKO: Do blija një dyqan dhe 2 garazhe, nuk plotësova paratë dhe prisha kontratën! Kur u ktheva nga Kanadaja u arrestova

1685449641_redjanrraja.jpg

SPAK kërkon konfiskimin e një njësie tregtare, dy garazheve dhe automjetit "Audi", si të pajustifikuara në burime të ligjshme. Në seancë Rraja tha se në vitin 2016 kishte bërë një kontratë prenotimi për një njësi tregtare e dy garazhe dhe se kishte paguar përmes bankës rreth 200 mijë euro. Sipas tij, një pjesë të shumës e kishte kërkuar pas për shkak se i ishin nevojitur gjatë kohës që kishte shkuar në Kanada.  

"Kur u ktheva nga Kanadaja do t'ia ktheja paratë, por u arrestova. Për këtë shkak i kërkova bashkëshortes ta revokonte kontratën", tha Rraja. Ai tha se nuk kujtonte të kishte pasur marrëdhënie kontraktore me një familjare të Elton Çiços në vitin 2016 në zonën e ish-bllokut në Tiranë", tha Rraja.

Rraja theksoi se mund ta ketë pasur paciente, pasi ka punuar 6 vite si stomatolog në Tepelenë.  Si pacient Rraja tha se njihte edhe Elton Çiçon, duke kujtuar se kishte qenë në të njëjtën tavolinë me të momentin e vrasjes.


Lajmi kryesor:

Redian Rraja mohon të ketë lidhje me ‘Audi-n’ e sekuestruar nga SPAK të Kejvina Kthellës: E kam thjesht mike, asgjë tjetër! S'kam shpenzuar nga fitimet e mia


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Uesley Sneijder dyshohet si i përfshirë në pastrim parash për një organizatë kriminale

Uesley Sneijder dyshohet si i përfshirë në pastrim parash për një organizatë kriminale