Referendumi, Blushi: I stisur, kutitë
e votimit janë mbushur një ditë para

Referendumi, Blushi: I stisur, kutitë<br />e votimit janë mbushur një ditë para
Referendumi i 9 prillit e ka ndarë në dy grupime Partinë Socialiste. Ministrat dhe deputetë janë shpërndarë në të gjithë Shqipërinë duke lobuar “pro” tij, ndërsa mbështetësit e Ben Blushit kanë nisur paralelisht antifushatën.
 
Nga Dibra deputeti Ben Blushi ju bëri thirrje të gjithë socialistëve të denoncojnë të gjitha parregullsitë e referendumit të nesërm të montuar të Edi Ramës. Ai sërish akuzoi Ramën si shkaktarin kryesor të keqdrejtimit të Partisë Socialiste dhe grabitjen e mandatit nga një referendum i stisur.
 
"Një referendum ku asgjë nuk është reale dhe normale. Ku kutitë e votimit janë të mbushura pa filluar ende votimi. Një referendum ku socialisti i vërtetë nuk e gjen emrin ose më saktë ku nuk ka lista zgjedhësish”, u shpreh Blushi.
 
E nëse Berisha vidhte votat tona, shprehet Blushi, Edi Rama do hyjë në histori si kryetari që vjedh votat e anëtarëve të partisë që ai drejton, pra të socialistëve.

Redaksia Online
Shqiptarja.com
 

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut