Regjistrimi i kandidatit të PSD në
Malësinë e Madhe përplas KZAZ-në

Regjistrimi i kandidatit të PSD në<br />Malësinë e Madhe përplas KZAZ-në
MALËSI E MADHE- Probleme në KZAZ në Malësi e Madhe zhvillohet mbledhje për regjistrimin e kandidatëve pa praninë anëtarëve të PS dhe LSI-së.

Shkak i mosmarrëveshjeve është miratimi i kandidatit te PSD, Ardian Hysa.

Të majtët pretendojnë se nga 400 firmat që ka paraqitur Ardian Hysa ka parregullsi, pretendojnë se disa firma janë të manipuluara. Mbledhja me dyer te mbyllura, Ardian Hysa kandidon përballë Anton Kokës ëe PD dhe Tonin Marinës.

KZAZ e Malësisë së Madhe ka pranuar kërkesën e kandidatit vetëm me votat e PD dhe PR.


Redaksia Online
(a.h/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Kurti nesër në Tiranë, takim me Ramën! Marrëveshja me Serbinë në fokus të bisedimeve

Kurti nesër në Tiranë, takim me Ramën! Marrëveshja me Serbinë në fokus të bisedimeve