COVID-19/ Regjistrohen 4 humbje jete dhe 406 raste të reja në vend! 136 pacientë të shtruar në spitale, 12 në gjendje të rëndë

COVID-19/ Regjistrohen 4 humbje jete dhe 406 raste të reja në vend! 136 pacientë të shtruar në spitale, 12 në gjendje të rëndë

TIRANË- Koronavirusi në vendin tonë ka shënuar katër viktima gjatë 24 orëve të fundit, të moshave 65 vjeç deri në 85-vjeç. Si rezultat i 2506 testimeve, 406 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.  

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se rastet e reja janë identifikuar në këto Bashki:

185 në Tiranë, 24 në Durrës, 20 në Fier, 15 në Elbasan, nga 14 qytetarë në Berat, Vlorë, Lushnje, 13 në Gjirokastër, 12 në Shkodër, 8 në Kamëz, nga 7 qytetarë në Korçë, Sarandë, 6 në Tepelenë, nga 5 qytetarë në Pogradec, Kavajë, Mirditë, nga 4 qytetarë në Shijak, Selenicë, nga 3 qytetarë në Skrapar, Kuçovë, Përmet, Dropull, Mallakastër, Divjakë, Fushë Arrëz, nga 2 qytetarë në Tropojë, Lezhë, Kurbin, Krujë, Vorë, nga 1 qytetar në Gramsh, Peqin, Cerrik, Devoll, Memaliaj, Delvinë, Himarë, Patos, Roskovec, Mat, Rrogozhinë, Has, Kukës.

Aktualisht në të gjithë vendin janë 6551 pacientë aktivë me virusin, ku 136 pacientë po marrin trajtim në spitale, nga të cilët 12 janë në gjendje më të rënduar. Në 24 orë janë shëruar 484 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 191.386 që nga fillimi i epidemisë.

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve.

Statistika (3 Dhjetor 2021)

Raste të reja ditore          406

Të shëruar në 24 orë       484

Të shtruar në spitale       136

Humbje jete në 24 orë     4

Testime ditore                 2506

 

Testime totale              1,400,658

Raste pozitive                201,045

Raste të shëruara          191,386

Raste Aktive                      6,551

Humbje jete                      3,108

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            3318

Fier                  645

Gjirokastër     534

Shkodër          461

Berat               351

Durrës             345

Elbasan           299

Vlorë                213

Lezhë               146

Korçë               129

Dibër                 67

Kukës               43

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Olta Gixhari nuk flet me motrën e saj? Kjo video i tregoi të gjitha

Olta Gixhari nuk flet me motrën e saj? Kjo video i tregoi të gjitha