Rekord, njeriu me gojën më të madhe në botë

Fituesi këtij rekordi Guiness është padyshim ëndrra e çdo dentisti pasi Isaac Johnson nga Bloomington, Minesota mund të hapë gojën më shumë se kushdo në botë.

Vite më parë Isaac kishte thyer rekordin botëror për këtë gjë, por në vitin 2019 e humbi titullin nga amerikani Philip Angus. Dy vjet më vonë, goja e tij ishte rritur ndjeshëm dhe me këtë përsëri rimori titullin. Goja e tij tani mund të hapet mbi 10 centimetra gjerësi apo thënë ndryshe Isaac mund të fut në gojë njëkohësisht 4 cheeseburgerë, një top bejsbolli, një kanaçe sode, një mollë të madhe.

 

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Në dashuri edhe këtë të martë është më mirë të shmangni çdo lloj polemike, horoskopi për sot