Renditja/ Kastrioti dhe Lushnja barazojnë 1-1, komplikohet 'zona e ftohtë' në Kategorinë e Parë

Renditja/ Kastrioti dhe Lushnja barazojnë 1-1, komplikohet 'zona e ftohtë' në Kategorinë e Parë

Foto ilustruese

Kategoria e Parë e futbollit ka luajtur sot sfidën e fundit të javës së 20-të. Në stadiumin "Redi Maloku" në Fushë-Krujë, Kastrioti dhe Lushnja barazuan 1-1 duke komplikuar zonën e ftohtë dhe bërë më interesante garën në këtë ligë.

Të parët në avantazh kaluan miqtë e Gugash Maganit. Në minutën e 29-të të ndeshjes ishte Preknicaj që realizoi një gol të bukur, me lagunarët që e mbyllën në epërsi pjesën e parë. Në fraksionin e dytë krutanët reaguan dhe shënuan golin e barazimit me Kapllanin në të 56 minutë.

Me 23 pikë Lushnja renditet në vendin e shtatë, ndërsa Kastrioti me 16 pikë ndodhet në vendin e dhjetë. Interesante zona e ftohtë, me katër ekipe që janë pranë njëra-tjetrës dhe kërkojnë pikët për shpëtimin.

Bylis kryeson me 48 pikë dhe një ndeshje më pak, ndjekur nga AF Elbasani. Në zonën e promovimit janë Vora, Flamurtari, Apolonia dhe Korabi.

Kastrioti 1-1 Lushnja (Kapllani 56' / Preknicaj 29')

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

'Nuk është budalla ai', debat i ashpër mes Sarës dhe Ilnisës: S’ke turp! Bardhi: Hedh gurin fsheh dorën

'Nuk është budalla ai', debat i ashpër mes Sarës dhe Ilnisës: S’ke turp! Bardhi: Hedh gurin fsheh dorën