Rënie drastike e infeksioneve të reja në Maqedoninë e Veriut, vetëm 11 pozitivë dhe 3 viktima

Rënie drastike e infeksioneve të reja në Maqedoninë e Veriut, vetëm 11 pozitivë dhe 3 viktima

Gjatë 24 orëve të fundit Republika e Maqedonisë së Veriut ka regjistruar 11 raste të reja Covid dhe 3 viktima

Sipas autoriteteve në vend, totali i të identifikuarve pozitiv me koronavirus është rritur në 14341 për një total prej 603 viktimash që prej fillimit të pandemisë, kurse numri i të shëruarve ka shkuar në më shumë se 11 mijë.

Kroacia ka raportuar se në 24 orët e fundit janë identifikuar me Covid 146 persona si dhe ka patur 2 vdekje nga infeksioni.

Sipas autoriteteve, totali i të identifikuave të prekur nga koronavirusi është 10 269 kurse numri i pergjithshëm i viktimave ka shkuar në 186 dhe mbi 7400 të shëruar.

Sipas të dhënave, Kroacia ka më shumë se 80 raste Covid për 100 mijë banorë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet