Rënie temperaturash dhe reshje të izoluara dëbore, njihuni me parashikimin e motit për sot

Nga temperatura të ulëta dhe ngrica do të karakterizohet moti në vendin tonë ditën e sotme.

Sipas MeteoAlb bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë me kthjellime dhe ngrica, por vranësira më të shpeshta dhe temperatura ekstremisht të ulëta do kenë zonat malore përgjatë kufirit Lindor. Ky stabilitet i kushteve atmosferike do të na shoqërojë edhe gjatë orëve të natës, kur vranësirat shtrihen pothuajse në të gjithë vendin duke sjellë ndonjë reshje të izoluar dëbore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes por ulen ndjeshëm edhe në mesditë me të paktën 3 gradë duke luhatur vlerat ditore nga -13°C deri në 7°C.

Era do fryjë mesatare në tokë por e fortë në det me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar ne det dallgëzim 4 ballë.

Rajoni dhe Europa

Brigjet e Detit të Zi, Europa Qëndror dhe ajo Lindore mbeten me vranësira, dhe reshje shiu e dëbore, gjithashtu temperaturat ekstremisht të ulëta do të diktojnë ngrica dhe mot të acart. POR ndryshe paraqitet situata për Rajonin e Mesdheut dhe Europën Veriore ku moti i kthjellët dhe temperaturat e ulta do jenë dominuese.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kë mendoni se do të favorizojë votimi i emigrantëve në zgjedhjet e ardhshme?×

Lajmi i fundit

John

Moska: Anijet e huaja do të mund të largohen nesër nga Mariupol