Reporterja jep dorëheqjen live:
zbulon se është ‘pro’ kanabis-it

Reporterja jep dorëheqjen live:<br />zbulon se është ‘pro’ kanabis-it
Një reportere televizioni në kanalin KTVA në Alaskë, Charlo Greene, jep dorëheqjen në transmetim direkt, duke zbuluar se është themeluesja e klubit për legalizimin e kanabisit.

Ndërsa i duhet të jepte lajmin për votimin kundër legalizimit të kanabisit nga shumica e njerëzve në transmetimin e lajmeve ajo ka deklaruar se duke qenë se është vetë themeluesja e klubit ‘pro’ legalizimit të tij, e gjendur në një pikë pa një alternativë tjetër, vendos të heqë dorë nga kjo punë, për t’iu dedikuar me të gjithë energjitë e saj luftës për liri dhe drejtësi për legalizimin e përdorimit të marijuanës në Alaska.

Në fund ajo thotë: “Në djall! Unë po largohem”. Ndërsa largohet kolegia e saj e gjendur përballë një situatë kaq të papritur kërkon falje në emër të gjithë televizionit për këtë situatë tepër të sikletshme.

Megjithatë mesa duket Gazetarja Charloo nuk e ka mbyllur me kaq; në një tjetër video të publikuar ajo shpjegon arsyet se përse marijuana duhet të bëhet e ligjshme pasi sipas saj më shumë ndihmon sesa dëmton shëndetin e njerëzve.

Kjo situatë ka ngjallur debate nëpër mediat sociale, me opinione pro dhe kundër veprimit të saj, jo vetëm për hapjen e një klubi ku shitet dhe konsumohet kanabis, por dhe për mënyrën aspak korrekte për t’u shprehur në një televizion kombëtar me një audiencë gjithëpërfshirëse. 

Redaksia Online
(Suada B. / Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Intervista e panjohur e Angjelin Preljocaj: Në Francë, prindërit e mi nuk donin që unë të merresha me balet! Nuk e kuptonin, nëna ime kishte qenë bareshë me dele

Intervista e panjohur e Angjelin Preljocaj: Në Francë, prindërit e mi nuk donin që unë të merresha me balet! Nuk e kuptonin, nëna ime kishte qenë bareshë me dele