Reshedi me niseshte nga zonja Albana

Reshedi me niseshte

Përbërësit:

  • 300 gr niseshte
  • 150 gr sheqer
  • 150 gr gjalpë
  • 1 gotë ujë afërsisht

Përgatitja:

Kaurdisim niseshten në gjalpë, por jo të marrë ngjyrë. Shtojmë sheqerin dhe vijojmë me kaurdisjen. Më pas shtojmë ujë dhe e përziejmë derisa masa të kokrrizohet. E konsumojmë pa e shtruar në tavë.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Durrës, i vjedhin 2 pako me këpucë e veshje marke me vlerë 750 mijë lekë! Arrestohen hajdutët

Durrës, i vjedhin 2 pako me këpucë e veshje marke me vlerë 750 mijë lekë! Arrestohen hajdutët