Reshje të dendura shiu dhe shkarkesa elektrike, pasdite ndërpriten vetëm në këtë zonë

Reshje të dendura shiu dhe shkarkesa elektrike, pasdite ndërpriten vetëm në këtë zonë

Moti i paqendrueshëm do të vijojë që në orët e para të ditës së sotme. Në Veriperëndim, Perëndim e Jug të vendit reshjet e shiut parashikohen intensive në formë rrebeshesh me shkarkesa elektrike. Gradualisht gjatë pasdites reshjet do të ndërpriten për të mbetur në Jug e Juglindje në intensitet të ulët.

Vranësirat do ti lenë vendin kthjellimeve. Era përsëri do të fryjë hera herës e vrullshme kryesisht në bregdet, duke u shoqëruar me një valëzim të forcës 4 dhe 5 ballë.

Temperaturat parashikohen:

-në zonat malore 10ºC deri në 18ºC
-në zonat e ulëta 12ºC deri në 25ºC
-në zonat bregdetare 15ºC deri në 25ºC

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Kryetari i PD-së Shkodër: Nuk do të mbështesim Bardh Spahinë për kryebashkiak

Kryetari i PD-së Shkodër: Nuk do të mbështesim Bardh Spahinë për kryebashkiak