Bllokohen disa zona në qarkun e Dibrës, probleme edhe me energjinë elektrike

Reshjet e borës kanë bllokuar disa zona në Qarkun e Dibrës. Rruga nacionale Peshkopi - Tiranë është e kalueshme me zinxhir, pjesa më problematike të saj është segmenti Fushë - Bulqizë deri në Qafën e Buallit.

Rruga ura e Çerenecit-Librazhd aktualisht është e bllokuar. Disa fshatra të Bulqizës kanë që gjatë natës pa energji elektrike dhe qyteti i ri Bulqizë ku nga komunikimet me drejtorin e OSHEE janë ngrit grupet e punës për eliminimin e avarive.


Lajmi kryesor:

Kukësi, Dibra dhe Korça përfshihen nga reshje dëbore, disa rrugë të kalueshme me zinxhirë, ARRSH tregon akset problematike! Mungesë të energjisë elektrike në disa fshatra (Video)


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?×

Lajmi i fundit

John

Përplasen dy makinë në aksin Shkodër-Lezhë, 1 i vdekur dhe 1 i plagosur! Shkak dyshohet parakalimi i gabuar