Reshje shiu dhe ulje temperaturash, ja si parashikohet moti për ditën e sotme

Sipas MeteoAlb, orët e para te mëngjesit kanë nisur me vranësira dhe shira të dobët në të gjithë vendin, por mesdita sjellë ndërprerje të shirave si edhe intervale të shkurtra me kthjellime.

Parashikohet që vranësirat të pësojnë sërish zhvillim gjatë orëve të pasdites duke gjeneruar rrebeshe afat-shkurtra shiu. E njëjta situate e paqëndrueshme e motit do të vijoje edhe gjatë natës, ku shirat do të jenë prezent.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe mesdite duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 18°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindore, kjo do te beje qe ne brigjet detare te gjenerohet dallgëzim 3 - 4 ballë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kë mendoni se do të favorizojë votimi i emigrantëve në zgjedhjet e ardhshme?×

Lajmi i fundit

John

Ka përplasje edhe pranë Hotel Hilton ku qëndron ekipi i Feyenoord