Reshje shiu në të gjithë qarkun e Elbasanit, inertet bllokojnë disa akse rrugore, fshatra pa energji

Me reshje shiu është zgjuar edhe mëngjesin e sotëm qarku i Elbasanit, duke shkaktuar rënien e inerteve në disa akse rrugore.

Të pranishme janë probelemet me fidrin nr.7 e nr.8 ku si pasojë ka mungesë furnizimi me energji në fisa fshatra përreth, si dhe fidri nr.4 në Bashkinë Carrik, i cili shkakton mungesa në Nj. Adm Mollas e Pishaj të Bashkisë Gramsh.


Lajmi kryesor:

Reshje të dendura shiu, në Durrës përmbyten rrugët e qytetit! Disa fshatra pa energji elektrike në Lezhë dhe Elbasan! 150 hektarë tokë bujqësore në Shkodër nën ujë


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përçarja e PD mes Berishës dhe Bashës, mendoni se garanton fitoren e PS në 6 bashkitë?×

Lajmi i fundit

John

Ja video e hotelit në Tiranë ku u mbajtën 'peng' 30 emigrantët