Reshje shiu në të gjithë vendin, ja si parashikohet moti për ditën e sotme

Sipas MeteoAlb, edhe sot do të vijojnë vranësirat dhe shirat e dobët në pjesën më të madhe të vendin ku më të dukshme shirat paraqiten në zonat veriore dhe pjesërisht në qendër. Në zona të thella malore do të ketë reshje të izoluara dëbore. Pas mesditës dhe në vijim pritet përmirësim i dukshëm i kushteve atmosferike duke bërë që kthjellimet dhe vranësira e lehta të jenë dominante në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit vijojnë të larta në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 1°C deri në 17°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi deri në 40 km/h nga drejtimi jugor – jugperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Aksident tragjik në Greqi, humb jetën çifti nga Saranda! Lanë pas 3 fëmijë

Aksident tragjik në Greqi, humb jetën çifti nga Saranda! Lanë pas 3 fëmijë