Reshje të dendura të dëborës, bllokohet kalimi i mjeteve në Bypass-in i Rrugës së Arbrit

Reshje të dendura të dëborës, bllokohet kalimi i mjeteve në Bypass-in i Rrugës së Arbrit

Reshjet e dendura të dëborës dhe temperaturat e ulëta kanë sjellë bllokim të Bypaasit në Qafë-Murrizë, pjesë e rrugës së Arbrit. Rruga ka më shumë se një orë që është bllokuar.

Report Tv raporton se është bllokuar kalimi dhe mjetet borëpastrueset po punojnë për të pastruar rrugën dhe për të kthyer në normalitet qarkullimin.

ARRSH bën thirrje që shoferët të përdorin goma dimërore.

‘Për shkak të reshjeve të dendura të dëborës aktualisht dhe në vijim shoqëruar me temperatura të ulëta, kalimi në Bypasin e Murrizit bëhet i rrezikshëm për përdoruesit e mjeteve të papajisuara minimalisht me goma dimërore. Për këtë arsye kërkojmë mirëkuptimin e të gjithë atyre përdoruesve të pa pajisur me goma dimërore apo zinxhirë që nuk do të lejohen të përshkojnë Bypasin e Murrizit deri ne pastrimin total nga dëbora.


Lajmi kryesor:

Reshjet e dëborës bllokojnë 400 mjete në Qafë Murriz dhe aksin Peshkopi - Maqellarë! Evakuohen 50 pasagjerë! Dibra pa drita (VIDEO)


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Berisha shpërblen Bardhin, por shmang votimin për të! Tabaku ‘refuzon’ ish-kryeministrin, burime: S’merr pjesë të martën në mbledhjen e Këshillit Kombëtar

Berisha shpërblen Bardhin, por shmang votimin për të! Tabaku ‘refuzon’ ish-kryeministrin, burime: S’merr pjesë të martën në mbledhjen e Këshillit Kombëtar