Reshjet e dëborës, bllokohet aksi Krujë-Qafështamë

Reshjet e dëborës, bllokohet aksi Krujë-Qafështamë

1700929645_kruje.jpg

Reshjet e dëborës të cilat vijojnë tashme prej afro 3 orësh në Malësinë e Krujës kanë bërë që aksi nacional Krujë - Qafështamë dhe shumë prej rrugëve që lidhin fshatrat e malësisë se Krujës me aksin kryesor të bllokohen nga prezenca e madhe e dëborës dhe akullit.

Niveli i dëborës në Parkun Kombëtar te Qafështamës aktualisht raportohet të jetë rreth 20 cm dhe reshjet e dëborës vijojnë me intensitet.


Lajmi kryesor:

Reshjet e dëborës bllokojnë 400 mjete në Qafë Murriz dhe aksin Peshkopi - Maqellarë! Evakuohen 50 pasagjerë! Dibra pa drita (VIDEO)


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

‘Zgjedhorja’/ PD e PS përplasen për financimin rus, Alibeaj: Po çështja ‘Mc Gonigal’? Gjiknuri: E heton SPAK, je i paqartë si partia që s’di ku e ka vulën

‘Zgjedhorja’/ PD e PS përplasen për financimin rus, Alibeaj: Po çështja ‘Mc Gonigal’? Gjiknuri: E heton SPAK, je i paqartë si partia që s’di ku e ka vulën