Resorti në Velipojë dhe lokali në Shkodër, ku i pastronin paratë grupi i Bajrajve (Foto)

Resorti në Velipojë dhe lokali në Shkodër, ku i pastronin paratë grupi i Bajrajve (Foto)

Resort Oazi i grupit Bajri në Velipojë

Arrestimi i 11 personave pjesë e grupit kriminal Bajri në Shkodër, ka sjellë edhe sekuestrimin e aseseteve pasurore. Përveç drogës, makinave dhe armëve, që policia iu sekuestroi të arrestuarve, pjesë e aseteve është edhe një resort dhe lokal në Shkodër.

Siç shihni edhe në fotot e siguruara nga Shqiptarja.com, grupi ka në pronësi këtë resort në Velipojë. Resort Oaz është në pronësi të Bajrajve dhe u sekuestrua nga policia e Shtetit. Operacioni u kodua Oaz marrë shkas nga resorti që grupi dispononte.

Resorti në pronësi të grupit të Bajrajve në Shkodër


Lajmi kryesor:

Arrestohet grupi kriminal 'Bajri', 11 të fortët me në krye Safet Rustemin (Emrat)


  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në Kukës, kreu i KZAZ-së: Votimi vijon pa probleme në gjithë qarkun

Zgjedhjet në Kukës, kreu i KZAZ-së: Votimi vijon pa probleme në gjithë qarkun