Rezultati i zgjedhjeve në Kosovë, Mero Baze: Kurti nga sot, pakicë politike

Rezultati i zgjedhjeve në Kosovë, Mero Baze: Kurti nga sot, pakicë politike

1614766659_albin.jpg

Gazetari dhe botuesi i gazetës “TemA” Mero Baze ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve në Kosovë. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai shkruan se lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti nga sot është pakicë politike.

“Albin Kurti nga sonte është pakicë politike në Kosovë. Ai mund të konsumojë mandatin për të marr rrogën e kryeministrit, por nuk është më njeriu që udhëheq Kosovën. Është rrogëtar i saj. 

E reja e vërtetë e Kosovës janë ata që e mundën. Urime Lumir Abdixhikut e Memli Krasniqit. Urime Përparim Ramës”, shkruan Mero Baze.


Lajmi kryesor:

Raundi i dytë i zgjedhjeve lokale në Kosovë/ Përfundon numërimi në shumicën e komunave, Albin Kurti humb thellë, merr vetëm katër komuna! LDK fiton në Prishtinë


  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Veliaj uron besimtarët bektashinj në ditën e Sulltan Novruzit: Duam që edhe festa e Ashures të jetë festë zyrtare

Veliaj uron besimtarët bektashinj në ditën e Sulltan Novruzit: Duam që edhe festa e Ashures të jetë festë zyrtare