Richard Grenell nesër në Prishtinë, prezanton projektet e reja

Richard Grenell

PRISHTINË - I deleguari i posaçëm i Presidentit Amerikan Donald Trump, Richard Grenell pritet që nesër të vizitojë Prishtinën.

Grenell do të jetë i shoqëruar edhe nga 13 zyrtarë tjerë amerikanë, të cilët do të prezantojnë projektet për Kosovën dhe rajonin në kuadër të marrëveshjes së arritur me Serbinë me 4 Shtator në Shtëpinë e Bardhë, shkruajnë mediat në Kosovë.

Marrëveshja për normalizimin ekonomik, është konsideruar historike nga të gjitha palët.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Covid-19, a e përballojmë dot një mbyllje të dytë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ndahet nga jeta ish-kryeministri i Turqisë