Rihanna: Donald Trump është i sëmurë mendor

Rihanna: Donald Trump është i sëmurë mendor

Rihanna dhe Donald Trump

Rihanna, një ndër gratë më me influencë në botë ka bërë një publikim që do të sjellë kritika më pas.

Ajo  ka thënë në një intervistë se qenia me e sëmurë mentalisht në Amerikë për momentin është presidenti i saj Trump.

derisa ka pozuar për herë të nëntë për ballinën e revistës Vogue

Rihanna është bërë tashmë edhe një fuqi në botën e modës dhe bukurisë pasi promovoi brendet e saj të cilat i ka quajtur Fenty dhe pozoi për herë të nëntë për  Vogue.

Bukuroshja nga Bahamas ka treguar se e ka ndërtuar perandorinë e saj nga asgjëja.

Rihanna në Vogue

Gjithashtu në  intervistë  ajo ka folur edhe për të dashurin e saj Saudi ku ka thënë se është e lumtur.

 31- vjeçarja  ka folur edhe për albumin e saj të nëntë që do të publikohet së shpejti, por ajo cfarë bëri shumë bujë ishte emërtimi i Donald Trup si mentalisht të sëmurë.

 “Jam e zhgënjyer, njerëzit po vriten nga armët e luftës të cilat ata i blejnë në mënyrë legale. Kjo vetëm normale nuk është, kurrë nuk mund të jetë normale. Fakti që ata klasifikojnë njerëz sipas nghyrës dhe lëkyrë së tyre, është goditje në fytyrë. Është komplet raciste”, është shprehur Rihanna.

“Nuk ka mundësi që Trump do të dalë publikisht që të  tregojë se ai ka probleme shëndetësore mendore. Njeriu që është më i sëmuari në Amerikë për momentin  është presidenti”, ka shtuar ajo, bazuar për dy ngjarjet në El Paso dhe në Dayton ku pati vrasje në masë të njerëzve.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Dashuria po ecën mirë, por...çfarë thonë yjet për ju sot

Dashuria po ecën mirë, por...çfarë thonë yjet për ju sot