Rikonstruktohet nënstacioni elektrik i Librazhdit, Balla: Investim 1.5 mln dollarë, plotëson nevojat për 45 mijë banorë (VIDEO)

Përfundon rikonstriuksioni i Nënstacionit Elektrik të Librazhdit i cili furnizon 45 mijë banorë.

Është kreu i grupit parlamentar socialist njëkohësisht dhe deputet në qarkun e Elbasanit, Taulant Balla i cili e ka bërë të ditur këtë lajm.

Përmes një postimi në Facebook, Balla shkruan se në këtë nënstacion është vendosur një transformator i cili përballon nevojat e Librazhdit dhe me një garanci pune 40-vjeçare.

Sipas tij, ky investim nga OSHEE është 1.5 mln dollarë dhe garanton nivel të mirë dhe stabël tensioni.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

“Ka përfunduar rikonstruksioni i plotë i Nënstacionit Elektrik Librazhd, nga i cili furnizohen 45 mijë banorë. Në këtë nënstacion është vendosur një transformator i teknologjisë së lartë, prodhim amerikan.

1611476881_taulantballa.jpg

E.M./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’