Rikthehen tensionet në veri të Kosovës? Shpërthim në Mitrovicë

KOSOVË- Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar pas mesnate në ‘Lagjen e Boshnjakëve’ në veri të Mitrovicës.

Lajmin e konfirmoi, zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për Veriun e Mitrovicës, Veton Elshani.

“Shpërthimi ka ndodhur mbrëmë rreth mesnatës, ndërsa përveç dëmeve në një veturë, nuk raportohet për të lënduar”, tha Elshani.

“Në vendin e ngjarjes kanë dalë Policia dhe po zhvillojnë hetimet”.

Ky është shpërthim vjen pak pasi në veri të Kosovës nuk ka pasur tensione. Ende nuk dihen autorët.

G.MO/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

FOTOT/ Fusnin në treg monedha 2 euro false, arrestohen 6 persona në Kosovë! Sekuestrohen 85 mijë euro

FOTOT/ Fusnin në treg monedha 2 euro false, arrestohen 6 persona në Kosovë! Sekuestrohen 85 mijë euro