Sërish në Lazarat/ Tre burra dhe dy gra në pranga...e kishin mbjellë kanabisin në oborr

Foto ilustruese

5 vite pasi Policia e Shtetit ndërhyrë për herë të parë në fshatin e Lazaratit të Gjirokastrës, konsideruar Kolumbia shqiptare e drogës, disa banorë i janë rikthyer sërish traditës së vjetër!

Pasi policia bëri të mundur ndalimin e prodhimit të kanabisit në Lazarat rikthehet sërish kultivimi i tij në këtë zonë. Gjatë kontrollit të policisë ditën e sotme ranë në pranga 5 persona mes tyre edhe dy gra të cilët kultivonin kanabis në oborret e banesave të tyre.

Në pranga kanë rënë:

B.A., 65 vjeç, banues në fshatin Lazarat;

S.A., 40 vjeç, banues në Sarandë;

M.K., 69 vjeç, banues në fshatin Lazarat;

H.N., 46 vjeçe, banuese në fshatin Lazarat;

B.N., 36 vjeçe, banuese në fshatin Lazarat.

/G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento

Komente

 • Kafsha: 16/07/2019 11:46

  Dërrmojini dhe kalbini mren. Katnart problem i madh për vendin.

  Përgjigju
 • derri: 16/07/2019 10:39

  NUK MARIN VESH DERRAT.....

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Elbasan/ Aksident në Belsh, makina del nga rruga 2 persona shoqërohen në spital në gjendjë të rëndë