Rikthehet Superliga me 3 supersfida/ Shkak COVID-i, Tirana e copëtuar kundër Teutës! Trajneri i Kastriotit: Kundër Skënderbeut vijnë 3 pikët e para

Këtë të shtunë pas pushimeve të kombëtares do të kthehet Superliga me javën e 5 që sjell disa përballje interesante si Teuta-Tirana, por edhe Partizani-Kukësi.

Udhëheqësit aktual të Superligës Tirana do të udhëtojnë në Elbasan të dielën në orën 19:45 për t’u përballur me Teutën kampione në fuqi, por kjo sfidë vjen ne një moment tepër delikat për bardheblutë. Pavarësisht se e kanë kaluar kovidin Majkëll Ngo, Taulant Seferi dhe Marseil Ismailgeci nuk do jenë në gjendje për t’u luajtur. E njëjta gjë vlen edhe Hoxhallarin, Gjumsin dhe Likën, që vetëm sot kanë lënë pas COVIDIN.

Ndërkohë po të dielën Partizani që ende s’e ka shijuar fitoren e parë pret në Air Albania Kukësin, ndërsa java e 5 do të nisë të shtunën me Laçi-Egnatia dhe Kastrioti-Skënderbeu. Krutanët e Ndreut besojnë se ka ardhur momenti për tre pikët e para në këtë sezon.

Ramadan Ndreu, trajner i Kastriotit: “Na shërben shumë kjo pauza, kishim nevojë për këtë pushim për të përmirësuar diçka sepse jemi mbrapa në kohë. Kundër Skënderbeut luajmë në fushën tonë, kthehen edhe lojtarët e dëmtuar kështu që është momenti për të marrë 3 pikët.

Java e 5 e Superligës do të mbyllet të hënën me Vllaznia-Dinamo në orën 19:45.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Mësuesi pedofil u rikthye të jepte mësim, Zyra Arsimore Berat për Report Tv: Gjithçka sipas procedurave! Do marrim masa