Rindërtimi, Rama publikon fotot nga Thumana: Rilindje pas pasojave të tërmetit! Hodhi shtat qendra e re komunitare

Rindërtimi, Rama publikon fotot nga Thumana: Rilindje pas pasojave të tërmetit! Hodhi shtat qendra e re komunitare

Qendra e re Komunitare në Thumanë

Tërmeti i vitit 2019 i cili la gjurmë në shumë çka, dha mundësinë të evidentojmë “rilindjen” e shumë vendeve që patën dëme të mëdha materiale. Kryeministri Edi Rama ka ndarë disa foto nga Thumana, tashmë e rilindur prej rrënojave të tërmetit ku karshi shtëpive të rindërtuara, kreu i qeverisë shkruan se po “rritet” qendra e re komunitare. Nisur edhe nga pamjet por edhe nga ajo çka shkruan përbri kryesocialisti, qendra e re komunitare do jetë e pajisur me hapësirë për bibliotekë, aktivitete kulturore e artistike, trajnime, shërbime publike e postare.

“MIRËMËNGJES

dhe nga Thumana e rilindur, ku mbi rrënojat e tërmetit krahas shtëpive të rindërtuara, ka hedhur shtat edhe Qendra e Re Komunitare me hapësira për bibliotekën, aktivitetet kulturore e artistike, trajnimet profesionale, shërbimet publike, shëndetësore e postare, ju uroj një ditë të mbarë”- shkruan Rama.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • redi: 23/12/2022 18:17

    Xhevairi i qeverise, Rama eshte rilindja urbane dhe rurale.Rindertimi sidomos ne cdo rajon eshte eksperienca dhe modeli me i bukur arkitekturor se si duhet te jene qendrat urbane te se ardhmes.Shume moderne

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

KQZ miraton listat e kandidatëve për këshillat bashkiakë të 4 partive politike! Ja bashkitë për të cilat kandidojnë

KQZ miraton listat e kandidatëve për këshillat bashkiakë të 4 partive politike! Ja bashkitë për të cilat kandidojnë